



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of I/Os | 54 |
| Memory Size | 48 kb |
| Core Architecture(core/core processor) | S12 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| RAM Size | 4 kB |
| Memory Type | Flash |
| Operating Supply Voltage | 3.13 V to 5.5 V |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 25 MHz |
Stock: 493
Distributors
pcbx
Unit Price$3.40433
Ext.Price$3.40433
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.40433 | $3.40433 |
| 10 | $2.60326 | $26.03260 |
| 25 | $2.40320 | $60.08000 |
| 50 | $2.28756 | $114.37800 |
| 100 | $2.17750 | $217.75000 |
| 300 | $2.02191 | $606.57300 |
| 500 | $1.87743 | $938.71500 |
| 1000 | $1.86481 | $1864.81000 |
| 3000 | $1.85227 | $5556.81000 |
| 5000 | $1.83981 | $9199.05000 |
